STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami




OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(63)
(17)
(3)
(2)
(2)



WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D




SPRZĘT 


   KONSERWACJA C64

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 7.8.2000

   Przychodzi taki czas, że nas wysłużony komputer zaczyna sprawiać wrażenie okropnie zaniedbanego i brudnego. Nie mogąc dłużej się z tym godzić, zaczynamy myśleć o zmianie tego stanu rzeczy. Jeśli i ty spotkałeś się z tym problemem, to ten artykuł będzie jak znalazł.


   KONSERWACJA STACJI

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 7.8.2000

   Kolejną częścią zestawu komputerowego, którą możemy poddać procesowi przeczyszczenia jest stacja dysków. Oto przepis jak tego dokonać. Opis dotyczy w szczególności modelu 1541 II ...


   Z PAMIĘTNIKA MŁODEGO ELEKTRONIKA

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 7.8.2000

   W tym dziale chiałbym zaprezentować kilka swych spostrzeżeń i doświadczeń podczas konstrukcji gadżetów zarówno do komcia i jego siostry stacji. Dziś zajmiemy się budowa odbezpieczajki do dysków.


   INTERFEJS RS-232 DLA C-64

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 4.1.2001

   Od początku swego istnienia mikrokomputer commodore 64 jest bardzo elastyczną platformą w rękach programistów oraz użytkowników. Chyba dzięki temu zyskał sobie zasłużone miejsce w historii rozwoju informatyki, a napewno w domach wielu z nas.


   GNIAZDA ROZSZERZEŃ

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 4.1.2001

    Prezentujemy opis gniazd z jakimi można najczęściej się spotkać w sprzęcie elektronicznym, a zwłaszcza w komputerach. Topologia pinów jest tutaj rozrysowana tak, jak ma to miejsce w rzeczywistości, gdy patrzymy na tył obudowy (tam zwykle mieszczą się one).


   GNIAZDA ROZSZERZEŃ cz.2

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 2.4.2001

   To druga część opisu gniazd z jakimi można najczęściej się spotkać w sprzęcie elektronicznym, a zwłaszcza w komputerach. Tym razem prezentujemy interfejsy wewnętrzne. Zaleca się sprawdzenia z instrukcją od płyty głównej, ze względu na ...


   COMMODORE NIEZNISZCZALNY

 autor: Reiter (Apidya)

 data: 27.2.2002

   O tym czy Commodore jest niezniszczalny można przekonać się równie szybko co i boleśnie. I naprawdę nie trzeba wkładać w to wiele wysiłku umysłowego czy fizycznego. Wydawałoby się, że ten problem co najwyżej powinień dotyczyć ...


   KONSERWACJA - SUPLEMENT

 autor: Sławomir Umpirowicz

 data: 27.2.2002

   Startowałem na Timexie, ale "maszyną mojego życia" na zawsze pozostanie C64 (chociaż wtedy, gdy miałem Timexa nawet o tym nie myslałem :))). Jako kolekcjoner starych komputerów zainteresowałem się, jak to robią profesjonaliści ...


   1.4MHZ, BURST ORAZ C128 INDYKATOR

 autor: Spider (Apidya)

 data: 11.2.2003

   Nowe milenium już nastało, a nasz C64 jest ciągle taki sam jak w 1983, może niektórzy są dumni, że przy tej samej konfiguracji tworzymy ciągle to nowe i szybsze efekty, niektórzy może nie. Cóż, ja należę do grupy ludzi, którzy uważają, że przy porządnej rozbudowie ...


   POGŁAŚNIACZ SAMPLI, COVOX

 autor: Spider (Apidya), Kosa

 data: 4.3.2003

   Kilka sposobów na to jak zbudować pogłaśniacz sampli i przetworniki sampli - covox.


   PROGRAMATOR PAMIĘCI EPROM

 autor: Sławomir Skrzyński

 data: 15.4.2003

   Jest to opis jak zbudować programator do pamięci EPROM 27(C)64, 27(C)128 podłączany pod USER port.


   SYMULATOR PAMIĘCI EPROM

 autor: Sławomir Skrzyński

 data: 8.7.2003

   Dziś zajmiemy się urządzeniem usprawniającym pracę przy uruchamianiu mikroprocesorów. Jak mi wiadomo, w sprzedaży, w wersji dla Amigi, nie ma symulatorów epromu. Najwyższy czas zapełnić tę lukę.


   SAMLER DO C-64

 autor: Sławomir Skrzyński

 data: 2.3.2004

   Ewolucja tego urządzenia była długa, najpierw były samplery czterobitowe, następnie ośmiobitowe. Tak na marginesie, na zwykłym C-64 można odtwarzać sample czterobitowe, z Covoxem ośmiobitowe.


   COVOX DO C-64

 autor: Sławomir Skrzyński

 data: 16.3.2004

   Ileż to opisów tego urządzenia ukazało się dla PC! Od prostych na rezystorach do wyrafinowanych kart symulujących w mniejszym lub większym stopniu Sound Blastery i tym podobne.


   WYKORZYSTANIE C-64 DO STEROWANIA

 autor: Rafał Pacharzyna

 data: 30.3.2004

   W EP wiele czytałem o różnego rodzaju sterownikach uP z wykorzystaniem mikrokomputerów jednoukładowych. Rozwiązanie to jest z pewnością bardzo nowoczesne, jednak nie każdy potrafi programować EPROM-y, pisać programy w kodzie maszynowym ...


   OSCYLOSKOP DO AMIGI

 autor: Sławomir Skrzyński

 data: 20.4.2004

   Opisywany prosty układ oscyloskopu umożliwia graficzne przedstawienie przebiegów analogowych i cyfrowych. Za pośrednictwem dodatkowych modułów można mierzyć temperaturę, prąd, ciśnienie czy wilgotność.


   OBWODY DRUKOWANE METODĄ FOTO

 autor: Data (De-Koder/Tropyx)

 data: 22.6.2004

   Produkcja płytek drukowanych metodą domową stała się ostatnio bardzo popularna ze względu na niższe koszty w porównaniu do wykonania obwodu na zlecenie. Przyczyną takiej popularności stała się też zapewne mentalność Polaka, że lubi wszystko sobie zrobić sam.


   ADC080x 8-BITOWE PRZETWORNIKI A/C

 przygotował: Reiter (Apidya)

 data: 6.7.2004

   ADC0801, ADC0802, ADC0803, ADC0804 i ADC0805 są 8-bitowymi przetwornikami A/C wykonanymi w technologii CMOS. Układy realizują przetwarzanie metodą kolejnych przybliżeń z wykorzystaniem różnicowej drabinki rezystorowej typu 256R.


   ADC0808/9 8-BIT. PRZETWORNIKI A/C

 przygotował: Reiter (Apidya)

 data: 20.7.2004

   ADC0808, ADC0809 są 8-bitowymi przetwornikami A/C wykonanymi w technologii CMOS. Zawierają 8-kanałowe multipleksery wejść i układy sterujące zgodne z mikroprocesorami. Układy realizują przetwarzanie A/C metodą kolejnych przybliżeń.


   ACTION CLONE

 autor: Kisiel (Icon)

 data: 3.8.2004

   Opisana poniżej karta pamięci jest projektem z przeznaczeniem dla średniozaawansowanych elektroników amatorów. Zamieszczone na tej stronie pliki możesz dowolnie modyfikować i wykorzystywać w swoich projektach (credits), o ile jesteś użytkownikiem C64!!!


   JAK ZMASAKROWAĆ STACJĘ 1541-I

 autor: MCbx

 data: 23.9.2008

   W artykule autor proponuje wykonanie serii kilku modów stacji 1541-I, które poprawią, bądź usprawnią jej użytkowanie. Dowiemy się jak zmniejszyć przegrzewanie się stacji, jak wykonać reset, burst, przełączniki trybów itp.


   COMMODORE TAPE FAQ

 autor: MCbx

 data: 30.9.2008

   Piszę ten FAQ, by podzielić się wiedzą zdobytą z poradników, Internetu oraz własnego doświadczenia w sprawach kaset do C64.


   BUDUJEMY CARTY - UCART

 autor: Mr Wegi (BS/Fatum/Samar)

 data: 5.1.2010

   Artykuł poświęcony zbudowaniu uniwersalnego kartridża jako magazynu z programami, w którym można dorobić swoje menu i uruchamiać faworyzowane programy.