STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami
OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(36)
(17)
(3)
(2)
(2)WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D
FELIETONY 


BYŁEM TAM ...   Wszystko zaczęło się w październiku 1995 roku. Pogoda raczej dopisywała i nic nie wskazywało na to, że w powietrzu szykuje się coś złego. Całkiem nieświadomy wyszedłem do pobliskiego kiosku przy przystanku autobusowym. Rzut okiem po tytułach i głośny, donośny krzyk w myślach - JEST! Nowy, świeżutki numer mojego ukochanego pisemka C&A leżał sobie wśród innych poważnych tutułów gazet komputerowych. Szybko odliczyłem kwote 2,50 i wyrwałem magazyn z okienka budki.

   W drodze do domu, trzęsącymi się rękami, przewracam strona po stronie. Myślę - super dali materiał tym razem. Przyśpieszam krok i podniecony, raz jeszcze oglądam spis treści. Jeszcze raz rzut oka na wstęp i ...

   No właśnie stalo się. Mój świat zawalił się w gruzach. To był ten jeden z czarnych dni w moim życiu. Magazyn przestał istnieć, przestała też istnieć cząstka mojego "ja".


   Ten rozdział historii, zapewne wszyscy przypominają sobie dokładnie. Dla wielu z nas, mógł on wyglądać podobnie. Dla wielu, tak jak dla mnie, był to duży wstrząs psychiczny. Ponieważ nie mogłem się pogodzić z tym stanem rzeczy, postanowiłem przekonać się jak jest naprawdę. Ten artykuł odsłoni pewne kulisy redakcji C&A, które nie wszyscy znają.

   Po bezowocnych czekaniach na ukazanie się listopadowego wydania w kioskach, zdecydowałem sam pojechać do redakcji. Redakcja mieściła się na ulicy Służby Polsce 2, na parterze w pomieszczeniach gospodarczych normalnego 3. piętrowego bloku mieszkalnego. Z zewnątrz było widać duży napis Wydawnictwo BAJTEK, naklejony na szyby. Wszedłem do środka. Po mojej lewej i prawej stronie leżały na podłodze popakowane czasopisma. Na wprost mnie hol - poczekalnia, z jakimiś krzesłami po bokach pod ścianą, i stojakiem, gdzie wisiały numery C&A, BAJTEK i inne tytuły z ostatnich miesięcy. Poszedłem dalej prosto i zapytałem o redakcje. Jakaś młoda pani, powiedziała, że to tutaj. Nie mogąc dalej się powstrzymać, zadałem jej kilka pytań, na temat pisma "Commodore & Amiga". W odpowiedzi usłyszałem znane mi słowa ze wstępniaka. Dowiedziałem się, że BAJTEK przejmie pałeczkę i będzie dalej prowadził dział dla komodorowców. Usłyszałem też, chyba najważniejsze słowa nadzieii, że prawdopodobnie magazyn będzie dalej wydawany od stycznia przyszłego roku - czyli 1996. Rozradowałem się, pomimo tego że nie było to do końca pewne. Udało mi się jeszcze zakupić kilka dyskietek PD i wyszedłem.

   Minął miesiąc, pamiętam że był to dokładnie 6 grudnia. Nie byłem czytelnikiem pisma od jego pierwszych egzemplarzy, toteż pomyślalem, że dobrze byłoby skompletować brakujące tomiki z roku 1992. Znów zadzwoniłem do redakcji. Miła pani odpowiedziała, że tych numerów, które wymieniłem nie ma, ale poszuka obok w magazynie. Kazała się pojawić około godziny 11 z odliczoną gotówką. Pojechałem, musiałem troche poczekać. W końcu znalazły się, oprócz 2 czy 3 zamówionych przeze mnie, miałem przed sobą jeszcze pierwszy numer i czwarty z 1992. Ta drobna pomyłka tej pani, okazała się dla mnie jak najbardziej szczęśliwa. Dostałem wszystkie numery za darmo z uzasadnieniem - mamy dzisiaj mikołajki.

   Czekałem kolejne miesiące, magazyn się nie pojawiał. Przeglądałem wychodzące BAJTKI, lecz i tu nic. Moje nadzieje, że coś się odrodzi, stale malały. W końcu i padł wspomniany BAJTEK. Na moje szczęście miałem szanse rozmowy z jednym z redaktorów, a wcześniej znanym scenowcem Tomaszem Sokalem, znanym też jako Tom-Soft. Trochę sobie powspominaliśmy stare czasy, stare parties. Powiedział, że redakcja już troche wcześniej myślała o rozwiązaniu się. Nie udało mi się tylko zdobyć od niego żadnych artykułów, gdyż pisał je w ostatnim momencie, przed zamknięciem każdego miesięcznika. Trochę szkoda, gdyż dobrze się zapowiadał rozpoczęty cykl o elektronice commodore 64.

   Jeszcze raz trafiłem do redakcji na ulicy Służby Polsce, gdzieś w połowie 1996 roku. To było okropne co zobaczyłem; pusto, cicho, opuszczone pokoje. Spóźniłem się. Chciałem jeszcze nabyć jakieś dyski PD, ale okazało się to niemożliwe. Poinformowano mnie, że zostały wszystkie one poddane komisyjnej destrukcji. Wiedziałem, że to już koniec...

   Teraz mieści się tam również jakieś wydawnictwo, ale dla blaszaków.Autor:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:Reiter (Apidya)
-
7.8.2000
-
Filety on-line

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ#1Dzień 12-11-2011godz.02:45:27Autor: Tom-Soft
Status: Brak błędówAdrIP: Ukryty
   Aż mi się łezka zakręciła w oku jak "wpadłem" na tę stronkę i znalazłem wzmiankę o mojej skromnej osobie. To były czasy! Pozdrawiam wszystkich wielbicieli C64. tomasz. sokal@wp.pl

#2Dzień 31-10-2022godz.21:05:05Autor: Wspomnienie
Status: Brak błędówAdrIP: Ukryty
   Hop hop, jest tu ktoś ?????
   Sru1@wp.pl
   :)

#3Dzień 12-12-2023godz.12:31:53Autor: Driana
Status: Brak błędówAdrIP: Ukryty
   Without having to move out of your home or quit your job right now, you can take a ton of courses from the Construction Management Institute's live online course, which will open up a ton of opportunities for you in the future. Having this kind of opportunity is a great way to broaden your knowledge and improve your chances of getting a high-paying job.
   Https://www.cmiusaweb.co m/
   Https://www.cmiusaweb.co m/

Instrukcja używania systemu komentarzy    

 1. W polu "Podpisz się" umieszczasz swoje Imię, Nazwisko albo Pseudonim używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp.
  Tagi HTML są nieaktywne.
 2.    
 3. W polu "Wpisz treść" umieszczasz komentarz używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp. Klawisz ENTER tworzy nowy akapit.
  Tagi HTML są aktywne. Możesz:

 4.    Możliwość:

  Komenda:

  Przykład:

     a.   Pogrubić tekst: <B></B> Pogrubiony
     b.   Pochylić tekst: <I></I> Pochylony
     c.   Podkreślić tekst: <U></U> Podkreślony
     d.   Stworzyć indeks górny: <SUP></SUP> Indeks górny
     e.   Stworzyć indeks dolny: <SUB></SUB> Indeks dolny
      f.   Użyć czcionki maszynowej: <TT></TT> Czcionka maszynowa


  Adresy URL wpisujemy w postaci http://nazwastrony.pl, ftp://nazwastrony.pl.
  Adresy email wpisujemy w postaci nazwa@nazwa.pl.
  Adresy Gadu-Gadu wpisujemy w postaci gg:1234567 (bez spacji).

  Proszę pamiętać o domykaniu otwartych tagów.
  Przed naciśnięciem przycisku Komentuj, zaznacz checkboks przy jego prawym boku.

Podpisz się:

Wpisz treść:

   wyślij mój komentarz    ukryj mój adres IP