STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami




OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(51)
(17)
(3)
(2)
(2)



WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D




STREFA C= 


QUARTERBACK TOOLS V2.0.1



   W poprzednim artykule radziłem, co zrobić w przypadku pojawienia się fizycznych problemów z twardym dyskiem. Polecałem dość dobry i raczej niezawodny program jakim jest Quarterback Tools v2.0.1. Teraz skupię się na jego opisie.

Program Quarterback w akcji

   Sam program znajdziecie na dyskietce ratunkowej dołączonej do poprzedniego artykułu z tego cyklu. Po uruchomieniu programu pojawia się okienko zawierające cztery przyciski graficzne (po prawej stronie znajduje się ich przypisana funkcja). Poniżej widnieje lista nośników aktualnie współpracujących z komputerem. Istnieje możliwość wyboru pomiędzy ich nazwami (np. Programy, System), a oznaczeniami (np. DH0:, CD0:). W przypadku chęci naprawy uszkodzonego nośnika DH0:, należy zaznaczyć jego nazwę w dolnej części okienka, a następnie nacisnąć pierwszy przycisk graficzny (Analyze and Repair Volume). Po wykonaniu tej czynności ukaże się nam okienko z funkcją Start, Abort (opcja ta jest aktywna tylko w czasie skanowania, czyli w procesie naprawy) oraz Options. Właściwie zabawa w konfigurowanie programu jest tutaj zbyteczna, bowiem standardowe ustawienia są ustawieniami prawidłowymi. Możemy, więc odrazu przystąpić do dzieła klikając na przycisk Start. W tym momencie pozostaje nam jedynie zatwierdzanie ukazujących się komunikatów poprzez OK lub Repair (w przypadku wykrytej przez program usterki). Trwa to do czasu zakończenia operacji i ukazania się stosownego tekstu świadczącego o efekcie pracy programu. Zazwyczaj kończy się to naprawą nośnika i utratą kilku plików na nim zapisanych.

Program Quarterback w akcji

   Jeżeli natomiast chcemy odzyskać wcześniej skasowane pliki z nośnika DH3:, to zaznaczamy jego nazwę w dolnej części okienka, po czym klikamy na drugi przycisk graficzny (Recover Lost/Deleted Files). Wybieramy nośnik, na którym mają zostać zapisane odzyskane pliki (Same volume - nośnik poddany tej operacji, Different volume - nośnik wybrany przez Ciebie), a następnie naciskamy na przycisk Scan. W tym momencie zostaje stworzona lista plików uprzednio skasowanych, które bez problemu możnaby odzyskać. Wskazujemy interesujące nas pliki po czym klikamy na opcję Start.

Program Quarterback w akcji

   Dwa pozostałe przyciski graficzne (Optimize Volume oraz Edit Volume) służą do edycji sektorów na nośniku, itd. Nieumiejętne korzystanie z nich może doprowadzić do konieczności sformatowania nośnika. Dlatego też ich użycie w przypadku, gdy nie ma się dobrej znajomości o sprzęcie, wiąże się z dużym ryzykiem.



Autor:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:



Kiler (Apidya)
28.11.2004
1.2.2005
-
Filety on-line





DODAJ SWÓJ KOMENTARZ



Instrukcja używania systemu komentarzy    

  1. W polu "Podpisz się" umieszczasz swoje Imię, Nazwisko albo Pseudonim używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp.
    Tagi HTML są nieaktywne.
  2.    
  3. W polu "Wpisz treść" umieszczasz komentarz używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp. Klawisz ENTER tworzy nowy akapit.
    Tagi HTML są aktywne. Możesz:

  4.    Możliwość:

    Komenda:

    Przykład:

       a.   Pogrubić tekst: <B></B> Pogrubiony
       b.   Pochylić tekst: <I></I> Pochylony
       c.   Podkreślić tekst: <U></U> Podkreślony
       d.   Stworzyć indeks górny: <SUP></SUP> Indeks górny
       e.   Stworzyć indeks dolny: <SUB></SUB> Indeks dolny
        f.   Użyć czcionki maszynowej: <TT></TT> Czcionka maszynowa


    Adresy URL wpisujemy w postaci http://nazwastrony.pl, ftp://nazwastrony.pl.
    Adresy email wpisujemy w postaci nazwa@nazwa.pl.
    Adresy Gadu-Gadu wpisujemy w postaci gg:1234567 (bez spacji).

    Proszę pamiętać o domykaniu otwartych tagów.
    Przed naciśnięciem przycisku Komentuj, zaznacz checkboks przy jego prawym boku.

Podpisz się:

Wpisz treść:

   wyślij mój komentarz    ukryj mój adres IP