STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami
OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(41)
(17)
(3)
(2)
(2)WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D
STREFA C= 


PADŁ MI TWARDY DYSK   Zapewne każdy z nas nie raz borykał się z problemem padnięcia dysku twardego. Czy to z powodu wykonania operacji Validate, czy też "zniknięcia" partycji na dysku. Najlepiej w takim wypadku zrobić sobie tzw. dyskietkę ratunkową (387kB), na której będą wszystkie najbardziej skuteczne w działaniu programy do odzyskiwania danych z uszkodzonych nośników.

Program Quarterback w akcji

   W chwili obecnej tych programów jest bardzo dużo. Najpopularniejszy z nich to DiskSalv i to niekoniecznie w najnowszej wersji. Starsze wersje tegoż programu potrafią poradzić sobie z błędami, których nowsza wersja nie potrafi usunąć. Osobiście polecam wersję 11.32, która jest moim zdaniem najlepsza.

Program Quarterback w akcji

   Ostatnio przytrafiła mi się niezbyt przyjemna rzecz. Mianowicie padły dwie partycje twardziela. Powód? Przy wczytywaniu Directory Opusa ukazał mi się komunikat o błędzie odczytu partycji DH0: i DH1:. Kontynuowałem operację wczytywania i w efekcie Amiga się zawiesiła. Następnie wystartowała i ukazał się błąd w postaci komunikatu DH0: NDOS, czyli jak się można domyślić najgorsze co mogło mnie spotkać. Jako, że już mi się wcześniej przytrafiła podobna sytuacja (tyle, że wtedy padła jedna partycja dysku) wiedziałem co robić. Natychmiast odpaliłem z dyskietki program DiskSalv i rozpocząłem operację Repair. Niestety po wykonaniu operacji dysk ciągle był NDOS. Dałem na opcję Validate. Nic. Jeszcze raz na Repair i ... dysk stał się "widzialny", czyli inaczej mówiąc stał się DOSowy. Co ważne utraciłem tylko kilka ikonek! Z partycją DH1: nie było już tak łatwo. DiskSalv nie umiał sobie z nią poradzić i sięgnąłem po drugi niezły program służący do reperacji uszkodzonych nośników, a mianowicie QuarterbackTools v2.0.1. Oczywiście poradził on sobie z tą partycją. Czy jest lepszy od DiskSalva? Trudno to ocenić. Jest dużo szybszy, ale trochę mniej skuteczniejszy. Jednak warto mieć je obydwa na swojej dyskietce ratunkowej.

Program Quarterback w akcji

   Inna sprawa to tzw. uszkodzenia mechaniczne nośnika. Powstają one przy złej eksploatacji nośnika. Mam tu na myśli złe traktowanie nośnika, rzucanie nim itp. W takim wypadku dysk nadaje się praktycznie do wyrzucenia, jednak są programy, które potrafią załatać tzw. bad sectory na dysku. Wtedy pojemność nośnika maleje wraz z uszodzonymi sektorami. Niestety jest to bardzo trudna do wykonania czynność. Trzeba się nieźle znać na kodzie i strukturze nośnika. Naszczęście takie przypadki zdarzają się bardzo rzadko. Najczęściej ludzie nie zdają sobie sprawy jak delikatne jest to urządzenie i że należy się z nim ostrożnie obchodzić. Jeszcze jedno. Bardzo często padają (jeżeli to tak można nazwać) nam twardziele poprzez nieumyślne sformatowanie. Dane z takiego nośnika można odzyskać DiskSalvem poprzez użycie opcji UnFormat pod warunkiem, że dysk został sformatowany w sposób "szybki", tzw. Quick Format. Odzyskanie danych z nośnika sformatowanego w sposób "normalny" jest teoretycznie niemożliwe.Autor:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:Kiler (Apidya)
12.7.2004
26.10.2004
-
Filety on-line

DODAJ SWÓJ KOMENTARZInstrukcja używania systemu komentarzy    

 1. W polu "Podpisz się" umieszczasz swoje Imię, Nazwisko albo Pseudonim używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp.
  Tagi HTML są nieaktywne.
 2.    
 3. W polu "Wpisz treść" umieszczasz komentarz używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp. Klawisz ENTER tworzy nowy akapit.
  Tagi HTML są aktywne. Możesz:

 4.    Możliwość:

  Komenda:

  Przykład:

     a.   Pogrubić tekst: <B></B> Pogrubiony
     b.   Pochylić tekst: <I></I> Pochylony
     c.   Podkreślić tekst: <U></U> Podkreślony
     d.   Stworzyć indeks górny: <SUP></SUP> Indeks górny
     e.   Stworzyć indeks dolny: <SUB></SUB> Indeks dolny
      f.   Użyć czcionki maszynowej: <TT></TT> Czcionka maszynowa


  Adresy URL wpisujemy w postaci http://nazwastrony.pl, ftp://nazwastrony.pl.
  Adresy email wpisujemy w postaci nazwa@nazwa.pl.
  Adresy Gadu-Gadu wpisujemy w postaci gg:1234567 (bez spacji).

  Proszę pamiętać o domykaniu otwartych tagów.
  Przed naciśnięciem przycisku Komentuj, zaznacz checkboks przy jego prawym boku.

Podpisz się:

Wpisz treść:

   wyślij mój komentarz    ukryj mój adres IP