STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami
OSTATNI KOMENTARZ  ?

Budujemy carty ...
Sampler do c-6 ...
Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...

(32)
(17)
(3)
(2)
(2)WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D
WYWIADY 


ROZMOWA Z PROWADZĄCYM SERWISU EMU64

Filety: Na początek napisz kilka słów o sobie.
Bzyk: Piotr, rocznik 1980, usilnie dążący do celu, fanatyk C64, webmaster serwisu EMU64.PL - obecnie student IV roku Telekomunikacji, specjalizacja: Multimedia i sieci komórkowe. Żyć, nie umierać :)

Filety: Opisz jak zaczęła się Twoja historia ze sceną C64. Dlaczego akurat C64 ?
Bzyk: Wszystko rozpoczęło się na początku 1993 roku, zostałem stałym czytelnikiem magazynu "Commodore & Amiga". Po okresie ciągłego grania, bawienia się Basiciem postanowiłem zrobić coś bardziej pożytecznego - napisałem do Any'ego, który ogłaszał się na ostatnich stronach C&A i tak zaczęło się moje swapowanie pod koniec 1995 roku. A dlaczego C64? Ponieważ akurat był to mój jedyny komputer. Gdybym miał wówczas Amigę, pewnie byłbym dzisiaj na Scenie Amigowskiej. Cóż, zrządzenie losu.

Filety: Czy w obecnych czasach, gdy jesteś webmasterem jednej z najlepszych stron o C64 w Polsce, znajdujesz jeszcze czas na włączenie C64.
Bzyk: Dobre pytanie. Zastanawiam się, co będzie z EMU64, gdy poznam prawdziwą miłość, kobietę z którą będę chciał spędzić resztę swojego życia hehe.... Obecnie moja codzienność wygląda następująco: studia, nauka, emu64, spanie i tak w kółko. Nie mam czasu na inne przyjemności. C64 włączam bardzo rzadko, chociaż na North Party 7 napisałem muzykę właśnie na C64 spędzając na początku września weekend przy tym komputerze, tzn. jakieś 4 godziny w sobotę i 3 godziny w niedzielę.

Filety: Jak już jesteśmy przy Twojej stronie, to opisz jej historię. Jak wpadłeś na pomysł, żeby tworzyć stronę o C64 i scenie ?
Bzyk: W połowie 1999 roku zapragnąłem stworzyć swoją Home Page. Przy okazji chciałem nauczyć się wreszcie HTML-a (nie preferuję żadnych "Pajączków" i innych edytorów). Potem, przy okazji własnej strony domowej zorientowałem się, że muszę być na tyle oryginalny w podejmowanej treści, aby zainteresować innych tematyką własnej witryny. Dodatkowo muszę mieć pojęcie o tym, co piszę. Stwierdziłem, że warto zainteresować innych zagadnieniem SCENY C64. I tak to się właśnie rozpoczęło na początku września 1999.

Filety: Czym kierujesz się przy wyborze artykułów ? Dlaczego wzorem konkurencji (C64 Power) tak mało stawiasz na opis gier dla C64 ?
Bzyk: Hehe...., nie chcę się na ten temat wypowiadać, ale miałem niegdyś przykre doświadczenie z konkurencją. Jeśli obecnie stawiałbym na opisy gier, to zarzucono by mi "plagiat". Prawda, że nonsens? Ale takie jest życie ;) A tak bardziej racjonalnie: na Emu64 są opisy gier! Nie są to teksty przepisywane z jakichś starych gazetek, ale autorskie, krótkie teksty, zawierające konkretne informacje. Zresztą, ludzie już znają większość tytułów, opisy mają tylko im przypomnieć najważniejsze kwestie. Odnośnie konkurencji: sytuacja się ustabilizowała i wzajemnie staramy się sobie nie wchodzić w drogę. Mam nadzieję, że tak właśnie pozostanie już do końca mojego webmasterowania :-)

Filety: Czy Bzyk zawsze był muzykiem ? Czy na początku swej scenowej działalności nie próbowałeś swych sił w innych profesjach ?
Bzyk: Na początku byłem swaperem, potem gdy kupiłem oryginalnego HDT we Wrocławiu, postanowiłem zostać muzykiem na C64, bo generalnie z muzyką (komponowanie etc.) miałem już kontakt od kilkunastu lat, o czym pewnie nie każdy wie.

Filety: Skąd wzięło się Twoje zamiłowanie do czekolady ? ;)
Bzyk: Wyssane z mlekiem matki hehe :) Wolę czekoladę od alkoholu, papierosów. Przynajmniej nie ma się kaca i brzydkiego zapachu naskórka itd. Wiem, że zaraz zapytasz o kolekcję czekoladowych opakowań: mam ich trochę, jakieś 128 :)

Filety: Jak oceniasz wygląd obecnej sceny C64, chodzi mi zwłaszcza o tą Polską ?
Bzyk: Jest tak sobie. Poczekamy na koniec North, okaże się ile osób/grup jest aktywnych. A jak jest naprawdę, każdy widzi. Dawniej ukazywał się przynajmniej jeden magazyn w miesiącu, obecnie.... podobnie z demkami i innymi produkcjami. Cóż, wszyscy się starzejemy, coraz mniej czasu na swoje zamiłowania.

Filety: Czy uważasz, że wszechobecny Internet jest dla C64 ratunkiem, czy może przyczynić się do upadku sceny ?
Bzyk: EMU64 to internet :) Więc, już znasz moje zdanie :)

Filety: W tej chwili emulatory już na dobre zagościły w naszych domach. Prawie każdy scenowicz posiadający Amigę, Maca czy Peceta go posiada. Czy scenowicze używający tylko i wyłącznie emulatora są dla Ciebie kimś gorszym ? Czy powinniśmy z nich zrezygnować, a może używać tylko i wyłącznie nich ?
Bzyk: Na pewno nie jest kimś gorszym ten, kto używa emulatora. Czy powinniśmy zrezygnować z emulatorów? Nie chcę się wypowiadać za innych, ja jestem zwolennikiem emulacji.

Filety: Jaki jest Twój pogląd na rozbudowę C64 ? Zapytam zwłaszcza o Sida Stereo, gdyż temat muzyki nie powinnien być Ci chyba obcy. A jak widzisz przyszłość innych peryferii dla C64 ? Takich jak np. IDE64, SuperCPU itp.
Bzyk: Hmmm.. jestem przeciwnikiem odchodzenia od standardów. Wolę tradycyjnego C64, bez żadnych udoskonaleń.

Filety: Swap, kiedyś swaperów w Polsce było mnóstwo, dziś można ich policzyć na palcach jednej ręki. Czym to może być spowodowane ?
Bzyk: Wydaje mi się, że Internet ma tutaj swój udział, poza tym swaperzy wymieniają się nowym stuffem, a dzisiaj jest go naprawdę mało.

Filety: Jeśli miałbyś wybierać multiparty czy party przeznaczone tylko dla C64 (i staraj się nie myśleć o North, bo wtedy odpowiedź byłaby oczywista) co byś wybrał ?
Bzyk: Jeśli nie mam myśleć o North, to nic bym nie wybrał, bo w Polsce nie ma bodajże takich imprez "tylko dla C64".

Filety: W chwili obecnej cena 30-40 zł na Polskie party jest standardem. Czy nie powinniśmy wzorem imprez zachodnich podnieść ceny za wejście, a za te pieniądze zorganizować naprawdę imponujące nagrody ?
Bzyk: Nie mam na ten temat zdania. Są przykłady wysokich wejściówek, a kiepskich nagród albo zupełnego ich braku.

Filety: Czas kończyć. Ostatnie wersy zostawiam dla Ciebie. Napisz coś od siebie.
Bzyk: Pozdrowienia dla wszystkich znajomych, miłośników EMU64 no i dziękuję za wywiad.

Filety: Dziękuję za wywiad.Autor:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:Spider (Apidya)
2002-2003
11.3.2003
-
Filety on-line

DODAJ SWÓJ KOMENTARZInstrukcja używania systemu komentarzy    

 1. W polu "Podpisz się" umieszczasz swoje Imię, Nazwisko albo Pseudonim używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp.
  Tagi HTML są nieaktywne.
 2.    
 3. W polu "Wpisz treść" umieszczasz komentarz używając znaków alfanumerycznych: A-Z, 0-9 oraz znaków specjalnych, np.: !^<>" ' itp. Klawisz ENTER tworzy nowy akapit.
  Tagi HTML są aktywne. Możesz:

 4.    Możliwość:

  Komenda:

  Przykład:

     a.   Pogrubić tekst: <B></B> Pogrubiony
     b.   Pochylić tekst: <I></I> Pochylony
     c.   Podkreślić tekst: <U></U> Podkreślony
     d.   Stworzyć indeks górny: <SUP></SUP> Indeks górny
     e.   Stworzyć indeks dolny: <SUB></SUB> Indeks dolny
      f.   Użyć czcionki maszynowej: <TT></TT> Czcionka maszynowa


  Adresy URL wpisujemy w postaci http://nazwastrony.pl, ftp://nazwastrony.pl.
  Adresy email wpisujemy w postaci nazwa@nazwa.pl.
  Adresy Gadu-Gadu wpisujemy w postaci gg:1234567 (bez spacji).

  Proszę pamiętać o domykaniu otwartych tagów.
  Przed naciśnięciem przycisku Komentuj, zaznacz checkboks przy jego prawym boku.

Podpisz się:

Wpisz treść:

   wyślij mój komentarz    ukryj mój adres IP