STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami
OSTATNI KOMENTARZ  ?

Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...(2)
(2)
(2)
(2)
(2)WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D
STREFA C= 


KABLE I PRZYSTAWKIKable równoległe XP1541 i XP1571

Opis

   Kable równoległe XP1541 i XP1571 są zamiennikami dla kabli X1541 cable i XE1541 extended cable, umożliwiają uzyskanie najlepszych rezultatów z portami PS/2, EPP i ECP, poprzez stworzenie odpowiedniego połączenia pomiędzy stacją Commodore 1541, 1570 lub 1571 i portem równoległym w PC. Są one kompatybilne z portami równoległymi: PS/2, EPP i ECP. Są dostępne w dwóch odmianach: kabla równoległego XP1541 dla stacji 1541 i kabla równoległego XP1571 dla stacji 1570 i 1571.

Wymagany sprzęt

   W celu użycia tego kabla będzie potrzebny następujący sprzęt:

  • Komputer PC z portem równoległym PS/2, EPP lub ECP
  • Stacja dysków Commodore 1541, 1570 lub 1571 lub kompatybilny klon
  • Kabel X1541 cable lub kabel rozszerzony XE1541 extended cable do transferu danych pomiędzy stacja, a PC

Wymagane oprogramowanie

   Niżej wymienione oprogramowanie obsługuje ten typ kabla:

Ważne informacje

  • Nie pozwól, aby nazwa "XP1571" zmyliła Cię. Ta odmiana kabla pracuje nie tylko z modelem stacji Commodore 1571, ale również z modelem stacji 1570. Inna odmiana, tzn. "XP1541" jest przeznaczona tylko do pracy ze stacją Commodore 1541.
  • Ten kabel wymaga zrobienia pewnych modyfikacji wewnątrz Twojej stacji Commodore. Jeśli nie jesteś dobry w majsterkowaniu, to nie rób tego samemu, ale poproś o pomoc kogoś doświadczonego.
  • Ten kabel jest zamiennikiem, on nie działa samodzielnie (ed.?). Wraz z portem PS/2 możesz uzyć go po kablu X1541 cable lub kablu rozszerzonym XE1541 extended cable; na porcie EPP lub ECP, tylko z kablem rozszerzonym XE1541 extended cable, ponieważ kabel X1541 cable nie działa na tych portach.

Konstrukcja

   Masz do wyboru kilka metod budowy tego kabla. Możesz współdzielić port równoległy pomiędzy ten kabel i jakikolwiek z pośród dostępnych czterech kabli szeregowych: - X1541 cable, XE1541 extended cable, XM1541 multitask cable lub XA1541 active cable - poprzez zbudowanie trójnika (rozgałęziacza), który będzie dołączany do portu równoległego w PC. W takim przypadku, oczywiście nie będzie potrzebny drugi wtyk do portu równoległego w PC.

Metoda 1. Twoja stacja nie ma jeszcze równoległego wyprowadzenia i chciałbyś poprowadzić ten kabel bezpośrednio do scalaka wewnątrz stacji. O ile to możliwe, to nie powinieneś używać tej metody, ponieważ w ten sposób nie będziesz mógł wykorzystywać tego połączenia wraz z komputerem Commodore. Szczegóły dotyczące budowy można znaleźć na construction page for 1541 drives i construction page for 1570 and 1571 drives.

Metoda 2. Twoja stacja nie ma jeszcze równoległego wyprowadzenia i chciałbyś zbudować na stacji port równoległy, aby następnie podłączać do niego kabel. Jest to preferowana metoda, ponieważ umożliwia na używanie połączenia z komputerem Commodore. Szczegóły dotyczące budowy można znaleźć na construction page.

   Jeśli szczęśliwie ukończyłeś budować port równoległy w swej stacji, to możesz również zbudować połączenie równoległe Commodore parallel cable, po to aby używać tego połączenia razem z komputerem Commodore.

Metoda 3. Twoja stacja ma już połączenie równoległe Commodore parallel cable i chciałbyś zrobić z niego użytek. W takim przypadku, powinieneś zbudować adapter, poprzez który będzie można podłączyć kabel prowadzący do portu równoległego w PC. Szczegóły dotyczące budowy można znaleźć na construction page.

   Adapter XEP1541 adaptor, poza służeniem jako kabel rozszerzony XE1541 extended cable, właśnie to robi. (ed.?)

W użyciu

   Jeśli zbudowałeś kabel i masz już też zamontowany na swojej stacji Commodore port równoległy, to możesz teraz podłączyć jeden koniec kabla do portu, w przeciwnym razie ten kabel prawdopodobnie zwisał by luźno za stacją. Jeśli zbudowałeś adapter, to podłącz do niego wtyk do portu użytkownika, bądź bardzo ostrożny, aby nie włożyć wtyku do góry nogami. Górna strona wtyku portu użytkownika powinna być na jednym poziomie z tą stroną adaptera, na której nie ma ścieżek drukowanych. W każdym przypadku podłącz wtyk równoległy swego kabla lub adaptera do portu równoległego w komputerze PC.

Prawa autorskie

   Kable równoległe XP1541 i XP1571 © Joe Forster/STA, 1997. Jeśli wyprodukujesz i sprzedasz kable lub przejściówki, które będą zgodne z tymi, to jesteś zobowiązany do podania w prawach autorskich twórców pierwowzoru, czyli właścicieli praw autorskich. Jeśli Twoja przejściówka jest zbudowana na podstawie drukowanego tu schematu, to musisz również stworzyć kompletny wizerunek (układ) dostępny w formacie i rozdzielczości, które nadawać się będą do wysokiej jakości reprodukcji.

Contact | Copyright and license | Recent updatesTłumaczył:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:Thorgal (Apidya)
5-12.2002
27.5.2003
-
Filety on-line