STARTUJ ULUBIONE CO NOWEGO? AGNIESZKA CEGIELSKA - NIEOFICJALNY INTERNETOWY FANKLUB REDAKCJA KONTAKT
Informacje o aktualizacji Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Skocz do działu Poczytaj lub dodaj wpis Czyli kto to tworzy Kontakt z nami
OSTATNI KOMENTARZ  ?

Byłem tam ... ...
Seks w szkole, ...(2)
(2)
(2)
(2)
(2)WYBIERZ MELODIĘ       ?


The last ninja
The l.n. The wilderness
The last ninja 2
The l.n.2 The basement
The l.n.2 The final battle
The l.n.2 The mansion
The l.n.2 The office
The l.n.2 The sewers
The l.n.2 The street
The great giana sisters
The green beret
Turrican intro
Bubble Bobble Remix
Creatures
Game over
Mayhem intro
Diablo
Doom 2 Hell on Earth
Hi-octane
Xenon 2
Mario in the Loonybin
Tetris (gameboy) remix


Jaws
Spy vs spy
Draconus
Ghoust busters
Tetris (c-gameboy)
Duke Nukem 3D
STREFA C= 


KABLE I PRZYSTAWKIKable hybrydowe XH1541 i XH1571

Opis

   Kable hybrydowe XH1541 i XH1571 są zamiennikami dla kabla X1541 cable, dającymi największe możliwości przy użyciu portu SPP, poprzez stworzenie odpowiedniego na półrównoległego połączenia pomiędzy stacją Commodore 1541, 1570 lub 1571 i portem równoległym w PC. Te kable są kompatybilne ze wszystkimi portami równoległymi i są dostępne w dwóch odmianach: kabel XH1541 do stacji 1541 i kabel XH1571 dla stacji 1570 i 1571.

Wymagany sprzęt

   W celu użycia tego kabla będzie potrzebny następujący sprzęt:

  • Komputer PC z portem równoległym SPP
  • Stacja dysków Commodore 1541, 1570 lub 1571 albo kompatybilny klon
  • Kabel X1541 cable pomiędzy stacją, a PC

Wymagane oprogramowanie

   Niżej wymienione oprogramowanie obsługuje ten typ kabla:

Ważne informacje

  • Nie pozwól, aby nazwa "XH1571" zmyliła Cię. Ta odmiana kabla pracuje również ze stacją Commodore 1570, nie tylko ze stacją Commodore 1571. Inna odmiana "XH1541" jest przeznaczona tylko dla stacji Commodore 1541.
  • Te kable wymagają do swej pracy wykonania modyfikacji w Twojej stacji Commodore. Jeśli nie jesteś zbyt dobry w przeróbkach sprzętowych, to nie rób tego sam, poproś o pomoc kogoś doświadczonego.
  • Z uwagi na niekompatybilność w układzie wyprowadzeń, ten kabel nie może być używany po kablu rozszerzonym XE1541 extended cable.
  • Ten kabel oferuje Ci możliwość równoległego transferu tylko w kierunku PC-do-stacji; w przeciwnym kierunku, tzn. ze stacji-do-PC tylko 4 bity mogą być przesyłane naraz. Jeśli masz port PS/2, EPP lub ECP, to w celu uzyskania w pełni równoległego połączenia możesz zbudować kabel równoległy XP1541 parallel cable.

Konstrukcja

   Ten kabel możesz zbudować na kilka sposobów. Możesz dzielić port równoległy pomiędzy ten kabel i kabel X1541 cable, w tym celu należy zbudować rozgałęziacz (trójnik), który będzie wtykany do portu równoległego w PC i będzie zawierał w sobie także dodatkowe przewody. W takim przypadku oczywiście nie będzie potrzebny drugi wtyk portu równoległego.

Metoda 1. Twoja stacja nie posiada jeszcze równoległego połączenia i chciałbyś podłączyć kabel bezpośrednio do wyprowadzeń układu scalonego w stacji. Jeśli to możliwe, to nie korzystaj z tej metody, ponieważ w ten sposób nie będziesz mógł używać tego kabla razem z komputerem Commodore. Szczegóły dotyczące budowy można znaleźć na construction page for 1541 drives i na construction page for 1570 and 1571 drives.

Metoda 2. Twoja stacja nie ma jeszcze równoległego połączenia i chciałbyś zbudować na niej port równoległy i następnie przyłączyć do niego kabel. Jest to preferowana metoda, ponieważ w ten sposób będziesz mógł także używać tego połączenia do komunikacji ze swym komputerem Commodore. Szczegóły dotyczące budowy można znaleźć na construction page.

Jeśli już masz szczęśliwie zamontowany port równoległy w swej stacji, to możesz też zbudować do niego kabel równoległy Commodore parallel cable, dzięki temu zachowasz możliwość korzystania z połączenia z komputerem Commodore.

Metoda 3. Twoja stacja już jest wyposażona w kabel równoległy Commodore parallel cable i chciałbyś zrobić z niego użytek. W takim przypadku należy zbudować adapter, poprzez który będziesz mógł podłączyć kabel do portu równoległego w PC. Szczegóły odnośnie budowy znajdziesz na construction page.

W użyciu

   Jeśli zbudowałeś kabel i masz już port równoległy w swym napędzie Commodore, to możesz podłączyć jeden koniec kabla do tego portu; w przeciwnym razie ten kabel będzie prawdopodobnie tylko zwisał za stacją. Jeśli zbudowałeś adapter, to podłącz wtyk portu użytkownika do niego. Bądź bardzo ostrożny, aby nie włożyć wtyku do góry nogami. Na wszelki wypadek podłącz wtyk kabla równoległego lub adapter do portu równoległego swego PC.

Prawa autorskie

   Kable hybrydowe XH1541 i XH1571 © Bigfoot, 1997. Jeśli wyprodukujesz i sprzedasz kable lub przejściówki, które będą zgodne z tymi, to jesteś zobowiązany do podania w prawach autorskich twórców pierwowzoru, czyli właścicieli praw autorskich. Jeśli Twoja przejściówka jest zbudowana na podstawie drukowanego tu schematu, to musisz również stworzyć kompletny wizerunek (układ) dostępny w formacie i rozdzielczości, które nadawać się będą do wysokiej jakości reprodukcji.

Contact | Copyright and license | Recent updatesTłumaczył:
Data realizacji:
Data publikacji:
Data modyfikacji:
Pierwsza publikacja:Thorgal (Apidya)
5-12.2002
27.5.2003
-
Filety on-line